Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Narušování veřejného pořádku na náměstí

30. 6. 2016

   Dne 30.6.2016 v 19:05 hod. strážník v době svého volna, nacházející se v tu dobu ve služebním bytě na Palackého nám. ve Skutči slyšel křik a rány, ke kterým docházelo na uvedeném náměstí. Vykoukl z okna a viděl tři muže, kteří se mezi sebou prali, kopali a bouchali do lamp veřejného osvětlení, stromů a telefonní budky. Jeden druhého cpal do plastové popelnice. Strážník muže okřikl s tím, aby se uklidnili a nechali toho. Jeden z výtržníků poznal strážníka, svého jednání zanechal a utekl. Z domu na náměstí vyběhl značně agresivní muž (jeden z výtržníků), který na strážníka křičel se slovy "polez dolu já tě rozsekám". Strážník se převlékl do uniformy a  dle zákona zahájil svoji pracovní činnost. Strážník agresora vyzval, aby zanechal svého protiprávního jednání a prokázal svoji totožnost. To muž odmítal a ve svém počínání pokračoval. Zašel do sokromého domu na náměstí proti vůli majitelů. Strážník muže za použití hmatů a chvatů sebeobrany z domu vytáhl a snažil se ho zajistit.  Muž se snažil strážníkovi vytrhnout a nadále mu vyhrožoval ublížením na zdraví. Strážník byl nucen použít další donucovací prostředky, agresora svedl na zem a použil slzotvorný prostředek. Agresora jevícího známky intoxikace držel na zemi až do příjezdu Policie ČR.

   Po příjezdu Policie ČR byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která agresora ošetřila a převezla do pardubické nemocnice. Zde měl v agresivním jednání a napadání zdravotnického personálu pokračovat, tak že si situace vyžádala opětovný zákrok pardubických kolegů.

Muži se budou zodpovídat ze souběhu přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku před přestupkovou komísí Mě Ú Skuteč.