Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Poskytnutí první pomoci- Proseč

6. 10. 2013

Dne 6.10.2013 v 03:10 hodin prováděla hlídka MP Skuteč běžnou hlídkovou činnost na náměstí v obci Proseč, kdy si povšimla ležící osoby na trávníku.

Pro podezření z ohrožení života a zdraví se hlídka ihned dostavila k ležícímu muži, kdy bylo provedeno prvotní vyšetření. Muž ležel na zádech, kdy z jeho dechu byl cítit alkohol. Základní životní funkce byly zachovány, ovšem na oslovení a bolestivé podněty muž nereagoval. Zorničky nereagovaly na světlo. Muž byl hlídkou umístěn do zotavovací polohy na boku ( dříve stabilizovaná poloha), aby se v případě zvracení neudusil. Dále byl muž zjevně podchlazen- toto dle barvy kůže a drobného chvění celého těla. Proto byl přikryt izotermickou folií.

Na místo byla dále přivolána jednotka RZS, která muže vyšetřila, kdy lékař usoudil, že muž již není v přímém ohrožení života a zdraví a proto byl následně lékařem předán rodinnému příslušníkovi uvedeného muže, který byl mezi tím zjištěn na místě hlídkou MP.

 

Ve věci je zřejmé, že kdyby hlídka MP ihned muži neposkytla shora uvedenou první pomoc, mohlo to pro něj mít závažné následky ( např. udušení se zvratkami, silné prochladnutí, apod.). 

 

prap. Brokl